lt

Nuotolinė pasėlių stebėsena

Iššūkiai

Deramas augalų sveikatos ir mitybinės būklės palaikymas yra itin svarbi sąlygas siekiant rezultatyvios ir efektyvios žemdirbystės. Laiku neidentifikuotos ir nepašalintos prastos augalų sveikatos priežastys tiesiogiai lemia mažesnį derlių ir reikšmingus finansinius praradimus - vertinama, kad netinkamas pasėlių valdymas gali lemti daugiau kaip 50% numatomo derliaus praradimą.

Ankstyvas augalų streso priežasčių nustatymas - ar tai būtų konkrečių mikro ar makro elementų stoka, ankstyva ligų pradžia, kenkėjai ar įvairūs aplinkos veiksniai - yra būtinas siekiant imtis adekvačių prevencinių priemonių. Tačiau dabartiniai augalų būklės stebėsenos sprendimai yra sudėtingi, brangūs ir reikalaujantys daug laiko bei pastangų, ypač ūkininkams kultivuojantiems didelius įvairių pasėlių laukus.

Mūsų
prieiga

ART21 vysto inovatyvius sprendimus nuotolinei pasėlių stebėsenai kurios apjungia spektroskopines technologijas, įvairius orlaivius bei Dirbtinio Intelekto metodais paremtus duomenų analizės įrankius. Plėtojamais sprendimais siekiama užtikrinti pasėlių augalų streso fiksavimą, mikro ir makro mitybinių elementų trūkumo įvertinimą bei ligų atpažinimą jų ankstyvoje, latentinėje fazėje.

Mūsų tikslas yra įgalinti ūkininkus tiksliai apskaičiuoti reikiamų trąšų, herbicidų ir kitų agrocheminių priemonių poreikį bei kiekius, apibrėžti konkrečias laukų zonas jų naudojimui bei suteikti įrankius panaudoti šią informaciją kartu su tiksliosios žemdirbystės įranga. Mūsų nuotolinės pasėlių stebėsenos sprendimo dėka ūkininkai galės reikšmingai sutaupyti efektyvesnio agrocheminių priemonių naudojimo dėka, padidinti derlingumą ir ūkio našumą bei sumažinti neigiamus ūkininkavimo poveikius aplinkai.

Technologijos

Spektroskopija
Dideli kiekiai multi ir hiper spektrinių duomenų tiesiai iš pasėlių laukų
Orlaiviai
Dronai ir lėktuvai neinvaziniam ir nuotoliniam laukų spektrinių duomenų rinkimui
Geografinės Infomacinės Sistemos (GIS)
Analizės rezultatų plėtra integruojant su įvairiais GIS duomenų šaltiniais
Dirbtinio Intelekto metodai
Mašininis mokymasis, neuroniniai tinklai ir specializuoti duomenų analizės algoritmai
Daiktų Interneto (IoT) technologijos
Duomenų iš lauko IoT sistemų integracija ir sinchronizacija

+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947