lt

Projektas:

BEATLES

Intro

Senolių išmintis byloja, jog dvi galvos yra geriau už vieną. O kas nutiktų, jei ties vienu klausimu susitelktų 18 partnerių? Tai, neabejotinai, atneštų puikių rezultatų. Kiekviena įmonė turi daugiau galimybių sukurti planą, leisiantį įveikti nesėkmes bei kliūtis, jei joje idėjos generuojamos komandiškai.

Tokiu požiūriu remiasi ir BEATLES projektas, kuriame dalyvauja ir ART21.

Apie projektą:

Siekiant paspartinti sisteminį perėjimą prie klimato atžvilgiu išmanaus žemės ūkio ir pažangių ūkininkavimo technologijų, BEATLES projektu siekiama pakeisti dabartinių žemės ūkio ir maisto produktų sistemų funkcionavimą. Projektas pateiks integruotą elgsenos įžvalgų sąrašą apie visus barjerus ir svertus, kurie trukdo arba, atvirkščiai, motyvuoja elgsenos pokyčius (įskaitant individualius, sisteminius ir politinius veiksnius). Tai bus pasiekta tikslingai atrenkant ES žemės ūkio maisto produktų vertės grandines ir įtraukiant įvairias suinteresuotas šalis į bendrą sisteminių naujovių kūrimą. Siekiant atsižvelgti į visos ES žemės ūkio maisto produktų sistemų ir sąlygų įvairovę, bus išnagrinėtos penkios skirtingos maisto sistemos. Tai yra pagrindinės augalininkystės ir gyvulininkystės sistemos Europoje (javai, pieno produktai, kaulavaisiai, gyvuliai ir daržovės) skirtinguose ES regionuose (Vakarų, Rytų, Pietų ir Šiaurės Europoje). Taikant verslo strategijas ir politikos rekomendacijas, elgsenos įžvalgos bus panaudojamos kuriant transformuojančius modelius, kurie skatins perėjimą prie sveiko ir aplinką tausojančio maisto sistemų.

Kodėl to reikia?

Dėl COVID-19 pandemijos išryškėjo tvirtesnių, savarankiškų maisto sistemų poreikis. Nepaisant visų pastangų, tvarumo praktikų taikymas vis dar menkas – tik 8,5 % visos Europos žemės ūkio paskirties žemės naudojama ekologiniam ūkininkavimui, o išmaniųjų ūkininkavimo technologijų pritaikymo lygis svyruoja nuo 10 % iki 50 %.

Kasmet iššvaistoma 1,3 milijardo tonų maisto. Tai yra trečdalis viso pasaulyje pagaminamo maisto. Norint paskatinti klimatui jautrų ūkininkavimą ir pažangias žemės ūkio technologijas, elgesio pokyčiai yra labai svarbūs.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947