lt

Projektas:

FlexiGroBots

Intro

Kai gyvenime pritrūksta mėlynos spalvos, padėti gali... ŠILAUOGĖS. Šiaurės amerikiečiai jomis mėgaujasi jau 13 000 metų. Laimei, šilauogių dabar galime rasti ant bet kurių namų stalo - jų galima nusipirkti bene kiekvienoje parduotuvėje ar net užsiauginti savo sode ar ūkyje. Kad ir kaip bebūtų gaila, kartais šilauoges užpuola ligos tokios kaip uogų mumifikacija. Kyla klausimas, ar siekiant kuo didesnio mėlynių derliaus įmanoma to išvengti?

Kaip tai veikia?

Lanksčios nevienalytės kelių robotų sistemos bus naudojamos išmaniam tiksliojo žemės ūkio automatizavimui.

Žemės ūkio bepilotės antžeminės (angl. unmanned ground vehicle, UGV) ir oro transporto (angl. unmanned air vehicle, UAV) priemonės bus taikomos šilauogių ūkyje. Be to, į o UGV bus integruota ir lanksti suvokimo sistema. Siūlomose antžeminėse sistemose bus integruotos kameros, lazeriai ir ultragarso jutikliai. Šios technologijos padės anksti nustatyti ligą ir pasirinkti geriausią kiekvieno reikalingo veiksmo laiką.

Suvokimo įranga bus montuojama ant oro arba antžeminių transporto priemonių. Algoritmai apdoros duomenis tam, kad iš gauto taškų debesies (angl. point cloud) gautų reikiamą informaciją ir nustatytų sritis, kuriose skiriasi augalų energingumas, padedantis aptikti ligas.

Naudodama UAV, kuriuose įrengta realaus laiko kinematinė padėties nustatymo sistema, FlexiGroBots sistema galės automatiškai nustatyti geografines nuorodas ir taip sutrumpinti laiką, praleidžiamą lauke, bei sumažinti reikalingus darbo jėgos resursus.

Kodėl to reikia?

Dėl negydomos uogų mumifikacijos, vienos iš labiausiai paplitusių šilauogių grybelinių infekcijų, galima prarasti net 40% šilauogių produkcijos. Be to, šilauogių ūkių produktyvumą ir ekonominį gyvybingumą neigiamai veikia ir kitos šilauogių ligos, įvairūs kenkėjai bei nepalankūs aplinkos veiksniai. Tam, kad būtų sumažinta potenciali žala, labai svarbu anksti diagnozuoti ligas bei pastebėti kenkėjus, tiksliai apskaičiuoti riziką ir atitinkamai reaguoti. Vis dėlto, dauguma aptikimo ir tyrimo metodų vis dar atliekami rankiniu būdu, o tai yra brangu ir atima daug laiko. Be to, šilauogių augintojams trūksta tikslių, efektyvių ir automatizuotų techninių sprendimų ankstyvam rizikos įvertinimui.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947