lt

Projektas:

ICAERUS

Intro

Visi trokštame ramybės, įspūdingų vaizdų ir gaivaus oro gurkšnio. Niekas nepaprieštaraus, kad vieta, kurioje galima visa tai gauti, yra miškas. Gamta mums suteikia tiek daug gero ir dabar yra puikus laikas jai atsilyginti tuo pačiu.

Miško plotuose gaisrų rizika yra ypatingai didelė, nes tai yra didžiulės teritorijos, kurias sunku stebėti. Floros ir faunos monitorinimas taip pat nėra paprasta užduotis. Vis dėlto, situaciją galima pagerinti pasitelkus dronus.

Kaip tai veikia?

Naudodami moderniausius bepiločių orlaivių ir dirbtinio intelekto sprendimus, galime gerinti miškininkystės ir biologinės įvairovės stebėjimą trimis būdais:

  • Medžių sveikatos stebėjimas gali būti įmanomas naudojant palydovinius vaizdus. Taip bus galima identifikuoti konkrečias kritines sritis, kurias apžiūrės dronai.
  • Gaisrų rizikos prevencija bus skatinama naudojant meteorologinius duomenis ir bepiločių orlaivių vaizdų analizę. Tai padės identifikuoti medžiagas, kurios gali sukelti gaisrus, ir nustatyti didelės rizikos zonas.
  • Galiausiai, ant dronų sumontuotomis termo kameromis bus skaičiuojami migruojantys afrikiniu kiaulių maru užsikrėtę šernai bei analizuojamas jų elgesys. Tai padės išvengti šių šernų kryžminimosi su vietine šernų populiacija ir ligų plitimo.

Kodėl to reikia?

Miško medžių ligų nustatymas yra sunki kova. Tą patį galima pasakyti ir apie didžiulius miško plotus, kuriuose glaudžiasi įvairiausia flora ir fauna. Negana to, labai sunku užkirsti kelią infekcinių ligų plitimui. Išnaudoję bepiločių orlaivių galimybes, galime 20 proc. padidinti gaisrų prevencijos efektyvumą bei 30 proc. pagerinti miško medžių sveikatą, biologinę įvairovę ir laukinės gamtos stebėjimą.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947