Daiktų Interneto (angl. Internet of Things, IoT) technologijos turi revoliucingą potencialą. Išmanus sensorių, valdiklių, kamerų, robotų, dronų ir kitų tarpusavyje sujungtų prietaisų tinklas sudaro sąlygas pasiekti beprecedentį kontrolės ir automatizuotų sprendimų priėmimo lygį. Projektas "Maisto ir Ūkio Internetas 2020" (angl. Internet of Food & Farm 2020, IoF2020) skirtas išžvalgyti IoT technologijų taikymo potencialą Europos maisto ir žemės ūkio pramonėje.
Projektas kelia ambicingus tikslus - paversti tiksliąją žemdirbystę realybe ir atlikti būtinus žingsnius link tvaresnės maisto tiekimo grandinės. IoT technologijų pagalba galima sumažinti trašų ir pesticidų naudojimą tuo pat metu išauginant bendrą ūkio našumą, didinant derlingumą ir keliant produkcijos kokybę. IoT technologijos taip pat įgalina geresnį maisto sekamumą ir tiekimo grandinės valdymą, vedantį prie efektyvesnio maisto saugos užtikrinimo.
IoF2020 siekia sukurti ilgalaikę inovacijų ekosistemą kuri skatina IoT technologijų įsisavinimą ir diegimą. Dėl šios priežasties IoF2020 projekte dalyvauja esminės suinteresuotosios šalys iš skirtingų maisto tiekimo grandinės etapų, kartu su technologinių paslaugų tiekėjais, programinės įrangos kompanijomis ir akadaminėmis tyrimų institucijomis.
Projekto metu 33 technologijų panaudos atvejai iš 5 sektorių vysto, testuota ir demonstruoja savo IoT technologijas operacinėmis, ūkio sąlygomis skirtingose Europos šalyse. IoF2020 projektas siekia reikšmingo ir apčiuopiamo pokyčio, dėl to kuriami sprendimai atsižvelgia į aktualiausius techninius, verslo ir etikos apsketus projekto pabaigoje tikintis pasiekti jų komercinimo etapą.
ART21 dalyvauja IoF2020 projekte ir demonstruoja savo pasėlių laukų hiperspektrinių duomenų analizės technologiją Panaudos Atvejyje 1.9. "Lauko valdymo zonavimas Baltija" (angl. UC 1.9. Within-field management zoning Baltics).
Projekto metu bandoma technologija yra veikiančio prototipo etape su pademonstruotu funkcionalumu atlikti žieminių kviečių lauko analizę realiomis lauko sąlygomis. IoF2020 bandymų metu sukurtas sprendimas yra papildomai kalibruojamas atlikti bulvių laukų analizę.
Šios technologijos pagrindu kuriama komercinė paslauga yra SaaS platforma, skirta analizuoti bepiločių orlaivių (dronų) pagalba surinktus pasėlių laukų hiperspektrinius duomenis. Duomenų analizės sistema geba atpažinti augų stresą ir pagrindinių mikro ir makro mitybinių elementų (azoto, fosforo, kalio, sieros, mangano, vario, cinko ir geležies) trūkumą juose.
IoF2020 bandymų metu išvystytas technologinis sprendimas yra testuojamas ir demonstruojamas operacinėmis sąlygomis. Šių bandymų rezultatai suteiks pagrindimą potencialiems investuotojams ir partneriams dėl kuriamos paslaugos technologinio gyvybingumo, teiks informacijos apie tolesnes plėtros kryptis ir praplės sistemos galimybes bulvių laukų analizės funkcionalumais. Taip pat tikimasi kad atliekami bandymai prisidės prie verslo planavimo ir plėtros, įgalins įgyti gilesnį tarptautinės rinkos suvokimą, apsikeitimą patirtimi su kitais projekto dalyviais, įsivertinti komercializacijos plano tinkamumą ir padės labiau detalizuoti plėtojamą verslo modelį bei ūkininkams tenkančią naudą.