lt

Projektas:

XGain

Intro

Galbūt šiandien sunku patikėti, bet balandžiai Pirmojo pasaulinio karo metais atliko herojišką pasiuntinių vaidmenį. Jie buvo ypač vertingi kaip greito informacijos perdavimo šaltinis. Dar iki XX amžiaus jie buvo „pasiuntiniai“, perduodantys meilės laiškus. Vis dėlto, internetas ir kompiuterinės technologijos šiuolaikiniame pasaulyje sugriovė šią romantiką ir užėmė pašto balandžių vietą.

Kaip tai veikia?

XGAIN teikia sprendimų palaikymo įrankį, pritaikytą bendruomenių, ūkių ir miškininkystės poreikiams, kuriame yra išnaudojamos 5G ryšio ir paskutinės mylios atokiose vietovėse kuriamos galimybės. Lietuvoje inovatyvi pasėlių vertinimo technologija, pagrįsta bepiločiais orlaiviais ir hiperspektrinėmis kameromis, dirba su daugiamačiu duomenų kaupimu ir didelės apkrovos skaičiavimu. Dabartinė kaimo ryšio situacija riboja technologijos panaudojimą didesniuose ūkiuose. Todėl svarbu teikti hibridinius inovatyvius šiuolaikinėmis technologijomis pagrįstus sprendimus tam, kad būtų galima efektyviai valdyti duomenų perdavimą iš vietovių su ribotu interneto ryšiu, pavyzdžiui, miškų ūkių.

Atsižvelgiant į 5G ryšio stiprumą, egzistuoja 2 pagrindiniai scenarijai:

  • Tiesioginis perdavimas - surinkti duomenys gali būti perduodami į debesies serverį tiesiai iš drono po to, kai duomenys yra iš anksto apdorojami naudojant integruotas pažangiąsias technologijas. Tai įmanoma tik esant stabiliam 5G koriniam ryšiui.
  • Iš dalies tiesioginis perdavimas - šiuo atveju bepiločiai orlaiviai renka duomenis laukuose, miškuose ar kitose aplinkos vietose ir grįžta į pradinę bazinę – priėmimo stotį. Naudojant pažangiąsias technologijas duomenys gali būti iš anksto apdoroti ir nusiųsti į debesies serverį tuomet, kai tik pagerinamas 5G signalo stiprumas.

Atsižvelgiant į serverio pusės algoritmo našumą, įrankio naudotojai turės galimybę gauti rezultatus ir planuoti savo veiksmus esamuoju laiku. Planuojama naudoti įranga tinka sudėtingiems netiesiniams daugiamačiams optimizavimo ir duomenų analizės modeliams tokiems kaip įvairūs neuroniniai tinklai, leidžiantys atlikti sunkias skaičiavimo užduotis, kurios užtikrintų efektyvią perdavimo politiką.

Pagrindinė šios iniciatyvos metu kuriama inovacija – sprendimai, kurių rinka šiandien dar neturi. Atsiradus naujai 5G ryšio infrastruktūrai, šios naujovės leis įgalinanti pažangiausias technologijas sparčiam labai didelių duomenų perdavimui realiu laiku. Tai išspręs pagrindinį ūkininkų poreikį – gauti duomenis esamuoju laiku, kam dabar neturime nei technologinės, nei techninės infrastruktūros

Kodėl to reikia?

Mažesniuose ūkiuose nekontroliuojamas duomenų perdavimas gali sukelti didelių vėlavimų (tais atvejais, kai duomenys gaunami iš nutolusių sričių) bei lemti papildomas išlaidas perduodant didelius duomenų srautus į nuotolinį serverį, pavyzdžiui, korinio ryšio kanalu.

Numatytos paslaugos turės tiesioginį poveikį tiksliajam žemės ūkiui ir aplinkos stebėjimui bei kontrolei. Žinodami tikslią lauko būklę, ūkininkai gali lengvai aptikti problemas ir identifikuoti tikslias lokacijas, pagal faktinius augalų poreikius planuoti tręšimą, purškimą ir kitas panašias veiklas, padalyti lauką į parametrines zonas bei generuoti autonominės technikos žemėlapius.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947