lt

Projektas:

Išmaniosios žemės ūkio technikos informacinės sistemos sukūrimas

Iššūkiai

Modernios, išmaniosios technologijos vis plačiau diegiamos žemės ūkio technikoje - kuriami informacinėmis technologijomis paremti sprendimai: technikos maršruto nustatymas navigacijos pagalba, padargų automatinis valdymas, tręšimo, laistymo žemėlapių sudarymas, dirvožemio analizė, pasėlių būklės stebėsena ir pan. Tačiau svarbu ne tik įsigyti modernią žemės ūkio techniką, bet ir naudotis visomis informacinių technologijų teikiamomis galimybėmis.

Dažniausiai ūkyje naudojama kelių gamintojų technika ir atitinkamai naudojamos skirtingos duomenų kaupimo, apdorojimo ir atvaizdavimo sistemos. Skiriasi borto kompiuterių operacinės sistemos, o svarbiausia – kaupiamų duomenų formatai. Vartotojas susiduria su problema – jo turimoje technikoje žemės ūkio technikoje įdiegti modernūs sprendimai, tačiau nėra galimybės kompleksiškai kaupti, apjungti ir analizuoti duomenų. Dėl šio programinės įrangos ir duomenų struktūrų nesuderinamumo prarandamas išmaniųjų sprendimų panaudojimo potencialas. Šiam problemai spręsti kuriame inovatyvią žemės ūkio technikos informacinę sistemą.

Mūsų
prieiga

Projekto metu kuriame inovatyvią žemės ūkio technikos informacinę sistemą, kuri leis atlikti sudėtingus (daugiau pridėtinės vertės ir naudos suteikiančius) duomenų operavimo ir analizės veiksmus. Sistemoje integruotose duomenų bazėse kaupiami pirminiai duomenys, generuojami išmaniosios žemės ūkio technikos. Svarbus kuriamos sistemos komponentas - duomenų konvertavimo modelis išmaniosios technikos generuojamiems failų formatams nuskaityti ir saugoti. Tokio modulio pagalba išmaniosios technikos generuojami įvairių technikos gamintojų failai konvertuojami į vieną – unifikuotą duomenų formatą, leidžiantį operuoti duomenimis bei atlikti su jais įvairaus tipo analizės veiksmus (perdengimus, matematines operacijas, erdvinę analizę, vizualizavimą ir t.t.). Apdoroti duomenys saugomi ir kaupiami specialiai tam sukurtose ir sukonfigūruotose duomenų bazėse.

Žemės ūkio technikos informacinė sistema skirta ūkiams, naudojantiems žemės ūkio techniką, kurioje įdiegtos modernios (išmaniosios) technologijos. Kuriamos sistemos unikalumas - gebėjimas priimti, paversti į vieningą formatą bei analizuoti duomenis iš įvairių žemės ūkio technikos gamintojų įrangos. Distema apdoros skirtingais formatais pateiktus duomenis ir pateiks rezultatus apie ūkį: pasėlių derlingumą, patirtus nuostolius dėl ligų, šalnų ar sausros, sunaudotas trąšas bei chemikalus, veiklos sąnaudas, kitus ūkio veiklos rodiklius. Sistemos pagalba galima ne tik kaupti statistiką ir veiksmų istoriją, bet ir prognozuoti derlių, įvertinti sąnaudas ir ūkio veiklos efektyvumą.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947