lt

Projektas:

Wheatbiome

Intro

Tiek mūsų kūno viduje, tiek išorėje yra daugybė mikroorganizmų. Nors bakterijos užima dominuojančią poziciją, mūsų kūnai tampa namais ir virusus bei kitiems mikrobams. Išties, išgirdus žodžius „bakterijos“, „virusai“ ir „mikrobai“ atrodo, kad jie visi yra labai pavojingi. Vis dėlto, tai nėra visiška tiesa. Mūsų mikrobai atlieka daugybę svarbių vaidmenų tokių kaip mūsų imuninės sistemos „programavimas“, maistinių medžiagų tiekimas mūsų ląstelėms ir kenksmingų bakterijų ir virusų mūsų organizme prevencija. Analogišką situaciją galima identifikuoti ir kviečių laukuose. Dirvožemyje ir augaluose mikrobų bendruomenės vaidina lemiamą vaidmenį užkertant kelią augalų ligoms, nes mikroorganizmai apsaugo pasėlius nuo patogenų.

Kaip tai veikia?

Sprendimų palaikymo sistema (angl. decision support system - DSS) yra skaitmeninė integruota daugiafunkcinė priemonė kviečių auginimui. Surinkti ir išanalizuoti dirvožemio ir kviečių duomenys bei patvirtinimo tyrimų metu gauti duomenys bus integruoti į sprendimų palaikymo sistemą, pasiekiamą per skaitmeninę aplikaciją.

Kuriant palaikymo sistemą, iš pradžių duomenys bus normalizuoti, o pavyzdinių duomenų rinkinių katalogai bus pritaikyti ir integruoti į struktūrizuotą sprendimų palaikymo sistemos duomenų bazę. Tai bus daugiafunkcinis įrankis, apjungiantis didelę analitinę kviečių augalų ir dirvožemio savybių duomenų bazę, dirvožemio ir augalų mikrobiomų duomenų bazę ir kitus išorinius informacijos šaltinius tokius kaip prognozė realiuoju laiku. Tada, remiantis unikalia dirbtinio intelekto analizės architektūra ir analitiniais algoritmais, bus sukurti šiai inovacijai reikalingi algoritmai. Galiausiai, po paskutinių patikrinimų ir suderinimų sprendimų palaikymo sistema galės vartotojams pateikti įžvalgų ir rekomendacijų apie žemės ūkio praktiką.

Kodėl to reikia?

Tai padės ūkininkams priimti pagrįstus ir atsakingus žemės ūkio sprendimus, susijusius su aplinkosaugos praktikomis, prisidės prie maisto ir mitybos saugumo (kartu išlaikant kviečių derlių) ir bus naudinga regioniniams, nacionaliniams ir Europos politikos formuotojams, kursiantiems ateities rekomendacijas.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947