lt

Project:

Guardians

Intro

GUARDIANS padės mažiems ir vidutiniams ūkiams įveikti esamą technologinį atotrūkį nuo didesnių ūkių, diegiant skaitmeninių inovatyvių sprendimų rinkinį. Integruojant naujausias technologijas į savo kasdienybę, mažų ūkių verslas taps produktyvesnis ir atsparesnis bei nebus pasmerktas artimiausiu metu užsidaryti.

Kaip tai veikia?

GUARDIANS skaitmeniniai sprendimai bus išbandyti keturiose šalyse, kuriose yra įvairių aplinkos, klimato ir socialinių bei ekonominių sąlygų: Ispanijoje, Italijoje, Švedijoje ir Čekijoje. GUARDIANS skaitmeniniai sprendimai apima 11 naudojimo atvejų, atsižvelgiant į pasėlius ir gyvulius bus įdiegtos 4 bandymų aikštelės, o vėliau bus įdiegti dar 6 bandomieji projektai. Vėliau du kvietimai dėl replikatorių padidins dalyvaujančių ūkių skaičių iki 95.

Siekiant užpildyti technologinį atotrūkį tarp stambių gamintojų ir mažesnių ūkių, GUARDIANS sukūrė strategiją su 6 pagrindiniais tikslais:

  • Skatinti naujų skaitmeninių technologijų teikimą ir patvirtinimą taikant pakopinį finansavimo mechanizmą.
  • Sukurti skaitmeninių sprendimų rinkinį, pritaikytą mažiems ir vidutiniams ūkiams, pradedant nuo esamų technologijų.
  • Padidinti ūkininkų skaitmeninių technologijų priėmimo rodiklius ir jų skaitmeninę brandą naudojant kelių veikėjų ir bendro kūrimo metodinę sistemą.
  • Nubrėžti aiškų kelią link tvaresnio, produktyvesnio ir atsparesnio žemės ūkio verslo ir valdymo modelio.
  • Skatinti „vieno langelio“ principo įgyvendinimą: kurti inovacijų centrą, kuris teikia žinias apie technologijas, verslo modelius ir ūkininkavimo metodus.
  • Įvertinti naujų ūkininkavimo metodų aplinkos ir socialinį poveikį.

Kodėl to reikia?

GUARDIANS skaitmeniniai sprendimai yra novatoriški, pritaikyti mažų ir vidutinių ūkių poreikiams, ekonomiški, prieinami ir orientuoti į žmogų. GUARDIANS palaikys ir skatins, tvarumą ir atsparumą tiems tvaraus agroekologinio ūkininkavimo modeliams ir praktikoms, kurie nesulaukia pakankamai dėmesio, pavyzdžiui, atkuriamoji žemdirbystė, natūralus ganymas, alternatyvios ganymo strategijos ar apdulkintojų skatinimas.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947