lt

Projektas:

CrackSense

Intro

Vasara – puikus metas saldaus ir, svarbiausia, sveiko maisto mėgėjams! Šilčiausiu metų laiku smaližiai gali mėgautis nepakenkdami savo sveikatai ir figūrai. Rūgščios ir saldžios, jos gali būti puikus desertas pusryčiams, pietums ir vakarienei. Taip taip, mes čia kalbame ne apie ką kitą o apie vyšnias! Juk iškeisti saldainius ir pyragus į vyšnias nėra tokia bloga idėja, tiesa? Juk vyšnios kaip ir kitos uogos yra mūsų gerą savijautą užtikrinančių vitaminų šaltinis.

Kartais mėgaudamiesi vyšnių derliumi pastebime įtrūkimus, kurie atsiranda po užsitęsusios sausros vaismedžiams gavus daug vandens. Kyla klausimas, ar įmanoma to išvengti?

Kaip tai veikia?

Vyšnių trūkinėjimas bus stebimas naudojant jutimo technologiją, kuri atlieka svarbų vaidmenį tvariai intensyvinant žemės ūkio sistemą. Naudojant jutiklių technologiją, didėjanti maisto paklausa patenkinama maksimaliai padidinant derlių su minimaliomis sąnaudomis tokiomis kaip vanduo, trąšos ir sėklos.

Kadangi saldžiųjų vyšnių vaisių įtrūkimai priklauso nuo veislės modifikacijų ir atsiranda dėl lokalizuoto vandens įsisavinimo, o ne nuo sugerto vandens kiekio, drėgmės periodo trukmė ir uogų įtrūkimai yra susiję. Jutikliai rinks preliminarius duomenis apie vaisių klimatą ir parametrus bei susies juos su vaisių polinkiu skilinėti. Kadangi natūralaus lietaus sukeliami įtrūkimai yra nenuspėjami, įtrūkimus galima sukurti naudojant dirbtinį lietų ir vazoninius medžius. Kita vertus, natūraliomis sąlygomis, net ir esant mažai kritulių arba visai nelyjant, galime padidinti įtrūkimų stebėjimo tikimybę naudodami kontrastingo jautrumo trūkinėjimui veisles.

Kodėl to reikia?

Saldžiųjų vyšnių vaisių įtrūkimai yra pagrindinė problema, su kuria susiduria šių vertingų uogų augintojai beveik visuose regionuose, kur auginami šie augalai. Net 25 % suskilusių uogų padaro derlių neekonomišką. Dėl skilinėjimo sumažėja daugelio vaisių derlius. Į šią kategoriją patenka citrusiniai vaisiai, saldžiosios vyšnios, vynuogės, granatai, pomidorai, persimonai ir daugelis kitų.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947