lt

Paaiškėjo „ART21“ remto „Skaitmeninės jūros“ hakatono nugalėtojai

Art21 @ 2021-07-05

Liepos 3–4 d. vyko pirmasis Baltijos šalyse virtualus „Skaitmeninės jūros“ hakatonas, kurio dalyviai kūrė ir teikė inovatyvius pasiūlymus, galinčius išspręsti šiandienines Baltijos jūros akvakultūros problemas.

Sprendimus vertino tarptautinė žiuri, kuri išrinko nugalėtojus Pažangiausio sprendimo, Stipriausios idėjos ir „Nuo balto lapo iki sprendimo“ kategorijose. Pastarojoje grupėje buvo renkama komanda, hakatono metu parodžiusi didžiausią pažangą nuo sprendimo idėjos iki prototipo. Kiekvienos kategorijos nugalėtojai buvo apdovanoti 4000 eurų piniginiu prizu.

Pažangiausio sprendimo kategorijoje laimėjo Latvijos komanda „PureOceans“, kuri pasiūlė technologinį sprendimą, galintį išvalyti 98% naftos ir mikro plastiko teršalų iš upių ir jūros dugno. Komandos vadovė Alona Stepanenko komandos dalyvavimu hakatone itin džiaugėsi: „Dalyvavimas šiame renginyje buvo viena iš geriausių mūsų kada nors turėtų patirčių. Bendras hakatono mentorių profesionalumo lygis buvo nepaprastai aukštas, o visos jų pasiūlytos idėjos, mintys ir patarimai buvo labai vertingi. Galime jiems iš anksto padėkoti už bet kokią sėkmę ateityje.“

Stipriausios idėjos kategorijoje laimėjo kita komanda iš Latvijos „DronePlan“. Komanda siūlo naudoti autonominius dronus taršos duomenų rinkimui ir automatinės sistemos analizės pateikimui, nes tai padėtų taršos kartografavimui. Kategorijoje „Nuo balto lapo iki sprendimo“ už didžiausią pažangą nuo idėjos iki pirmojo prototipo eskizo laimėjo renginio metu suburta studentų komanda „NPeter“ iš Lietuvos.

Hakatono metu komandos pasitikrino savo idėjas, patobulino verslo modelius ir konsultavosi su 23 ekspertais, pramonės atstovais ir verslo mentoriais iš trijų Baltijos šalių. Iš viso per dvi dienas buvo surengtos 72 mentorystės sesijos.

Pirmasis „Skaitmeninės jūros“  hakatonas buvo suorganizuotas bendradarbiaujant AgriFood Lithuania DIH“, Rygos technikos universitetui (RTU) ir Tartu biotechnologijų parkui - trims Baltijos šalių EIT FOOD centrams. Organizatoriai kvietė dalyvauti tyrėjus, verslininkus, akvakultūros sektoriaus ekspertus, technologijų kūrėjus ir įvairių sričių studentus. Daugiau apie hakatoną ir iššūkius galite sužinoti www.hackdigitalsea.lt.

EIT FOOD yra Europos inovacijų ir technologijų instituto (EIT) žinių ir inovacijų bendruomenė. Kurdama glaudžius ryšius tarp vartotojų, įmonių, startuolių, mokslininkų ir studentų iš visos Europos, EIT FOOD bendruomenė remia naujoves ir tvarias ekonomines iniciatyvas, kurios didina prieigą prie kokybiško maisto, gerina žmonių sveikatą, tausoja aplinką, kuria naujas darbo vietas ir didina Europos konkurencingumą.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947