lt

„ART21” skaitmenines technologijas svarsto kurti regione

Art21 @ 2021-06-09

Sėkmingiausios agro ir maisto inovacijų dirbtuvės Baltijos šalyse „ART21” svarsto plėstis ar net iškelti visą savo skaitmeninių technologijų kūrimo padalinį į vieną iš Lietuvos regionų. Šiuo metu pripažinti inovatoriai ieško tam tinkamos vietos, kur galėtų būti kuriamos bei vystomos technologijos, rengiami įvairaus pobūdžio renginiai, seminarai ar susitikimai su ūkininkais. Tikimasi, kad naujai įkurtame technologijų kūrimo centre įgyvendintų projektų vertė per penkerius metus viršys 40 milijonų eurų. Įmonės vadovybė priimti sprendimą, kur investuoti, planuoja artimiausiu metu.

Tikslas – kurti technologijas arčiau galutinių vartotojų

Praėjusiais metais įmonės, „Financial Times“ remiamos Europos technologijų naujienų platformos „Sifted“ įtrauktos į Lietuvos TOP startuolių sąrašą, „ART21” įkūrėjas ir generalinis direktorius Augustas Alešiūnas teigia, kad pagrindinis noro kraustytis ir savo gamybinę veiklą plėsti bei vystyti regione tikslas – kurti technologijas arčiau galutinių vartotojų: ūkininkų ar agromaisto įmonių.

„Pasaulyje yra susiduriama su didžiuliu iššūkiu. Nors privačių fondų investicijos į agromaisto technologijų startuolius muša rekordus ir per pastaruosius metus pasiekė didesnį lygį nei per praėjusią dekadą, tačiau egzistuoja pakankamai didelė takoskyra tarp technologijų kūrėjų, įsikūrusių didmiesčiuose, ir galutinių vartotojų, kurie dažniausiai yra regionuose. Išsikėlimas arčiau jų, manome, suteiktų ne tik galimybę dar operatyviau bendradarbiauti, bet ir paskatintų aktyvesnį skaitmeninių technologijų naudojimą, atvertų didesnes galimybes kurti parodomuosius ūkius“, – persikėlimo naudą grindė Lietuvai pasauliniame skaitmeninių sprendimų konkurse „World Summit Awards“ Aplinkos ir žaliosios energijos kategorijoje atstovavusios įmonės „ART21” vadovas.

Taip pat, anot A. Alešiūno, Lietuva turi puikius aukštųjų technologijų specialistus visoje Lietuvoje. Technologijas kuriančių įmonių migracija ar plėtra į mažesnius rajonus gali atnešti didžiulės naudos regionams bei parodyti, jog čia gali kurtis ne vien fabrikai, bet ir aukštą pridėtinę vertę kuriantys ir gamtai draugiški skaitmeninių technologijų verslai. Be to, tai galėtų suteikti pozityvų postūmį už didžiųjų miestų ribos veikiančioms aukštojo mokslo institucijoms, o tai neabejotinai tik dar labiau sustiprintų Lietuvos konkurencingumą pasauliniame kontekste. Vienintelis dalykas, kurio reikia norint tai pasiekti, tai paskatinti įmones tą daryti patrauklių atėjimo sąlygų sudarymu. Taip pat naudingi būtų sėkmingo persikėlimo ar plėtimosi praktiniai pavyzdžiai, kurie paskatintų apie tai pagalvoti ir kitus skaitmeninius verslus.

Investicijų pritraukimo vilionės jau prasidėjo

Kaip teigia įmonės vadovybė, šiuo metu vyksta aktyvūs pokalbiai su skirtingomis šalies savivaldybėmis dėl galimo persikėlimo į vieną iš jų. Pastebimas aktyvus rajonų administracijų noras bendradarbiauti bei pasiūlyti patraukliausias įmanomas sąlygas.

„Mūsų savivaldybė labai susidomėjusi galima įmonės „ART21” plėtra, kadangi ji ketina ne tik ženkliai investuoti į „plyną lauką“, tačiau kartu atneša aukštos kvalifikacijos darbo vietas (tiesiogines ir nuotolines), kurios gali paskatinti naujakurystę savivaldybėje. Taip pat didžiulis tokios organizacijos įsikėlimo privalumas – jos nulinė tarša, t.y. jog vykdant veiklą nėra CO2 ar kitų aplinkos taršos emisijų. Be to, tokio verslo atėjimas nesudaro interesų priešpriešos su turizmo, apgyvendinimo verslais, kadangi jis ne tik nekuria taršos emisijų, bet dažniausiai nekelia ir aplinkos triukšmo“, – Kazlų Rūdos savivaldybės siekiu prisivilioti skaitmeninių agromaisto technologijų įmonę „ART21” dalijosi rajono meras Mantas Varaška.

Kitą tokių įmonių atėjimo naudą pabrėžė Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. Anot savivaldybės vadovo, verslų kūrimasis regionuose yra naudingas savivaldybėms dėl jaunų šeimų prisitraukimo bei „vandens sujudinimo“ plačiąja prasme, nes tai skatintų žmonės tobulėti, konkuruoti dėl technologinio pobūdžio įmonėms reikalingų darbuotojų paklausos.

Savivaldybės yra pasiruošusios prisidėti

Dažniausiai susitikimuose rajonų vadovų pabrėžiama galima nauda ateinančios įmonės darbuotojams – gamta, patogus susisiekimas, lengvai prieinamos ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Vis dėlto, ne vien tokiomis priemonėmis bandoma paskatinti ateinančias investicijas. Kaip teigia Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas ir Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, savivaldybės, siekdamos pritraukti investuotojus, savo ruožtu investuoja į infrastruktūros gerinimą, o kai kurios iš jų kuria palankesnę mokestinę aplinką.

„Svarbus pranašumas yra glaudūs santykiai su vietos valdžia, kitais regione įsikūrusiais verslais bei gyventojais. Regiono perspektyvas įžvelgusi įmone turi puikiais galimybes aktyviai prisidėti ne tik prie jo ekonominės, bet ir socialinės plėtros. Taip pat tai didina ir viso regiono patrauklumo didinimą. Be to, turime ne vieną puikų pavyzdį, kai kartu su vietinėmis bendruomenėmis verslo įmonės formuoja ir kuria regiono identitetą bei gerbūvį“, – verslo kūrimo ir vystymo privalumus regione pabrėžė M. Sinkevičius.


+370 620 80238
Draugystės g. 20, LT-89167 Mažeikiai, Lietuva

Įmonės kodas: 300635091
PVM mokėtojo kodas: LT100004103016
Atsiskaitomoji sąskaita: LT413500010017004947